Sumeček průsvitný  - Kryptopterus bicirrhis Expand

Sumeček průsvitný  - Kryptopterus bicirrhis


6016

Nové

Průsvitný druh sumce

Více podrobností

Není skladem

98 Kč

s DPH

Popis

Sumeček průsvitný je velice zajímavá ryba, protože tělo je průsvitné. Musí se chovat ve skupině nejméně 8 jedinců, jinak je plachý a nebude se v akváriu cítit dobře. Hejno se pohybuje výhradně pohromadě a často plave ve středu akvária v proudu. V noci vyhledávají spíše klidné místo bez proudu. Jako jedni z málo sumců jsou aktivní ve dne. Chováme je s klidnými, mírumilovnými rybami. Potravu preferují živou, mraženou a to z vodního sloupce. Ze dna a z hladiny potravu prakticky nepřijímají. 
 • Pohlavní znaky: Obtížně zjistitelné
 • Odchov: Poměrně obtížný. 
 • Nádrž: Nádrž by měla mít min. 80l. Důležitý je střední prostor pro plavání. Jsou citliví na znečištění vody a na vyšší koncentraci dusíkatých látek. Důležitá je tedy čistá voda a dobrá filtrace. 
 • Potrava: Živí se živou, mraženou stravou. 

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost4-6 cm
Max. velikost7 cm
ChováníMírumilovné, klidné
Min. velikost nádrže100l
BiotopAsie
ChovPoměrně obtížný
Dop. počet rybmin. 6-8 jedinců od druhu
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 7 let
PohlavíObtížně zjistitelné
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníOstatní

Akvarijní živočichové