Ráček mexický - Cambarellus patzcuarensis Expand

Ráček mexický - Cambarellus patzcuarensis


0003

Nové

Zajímavý akvarijní živočich

Více podrobností

Není skladem

136 Kč

s DPH

Popis

Ráček mexický je drobný druh ráčka, který dorůstá kolem 5 cm. Je to všežravec a hlavně mladší jedince je nutné krmit stravou bohatou na proteiny. Pokud mají dostatek potravy, tak ryby napadají minimálně a lze je chovat s menšími druhy ryb. Ryby s delšími ploutvemi jako jsou třeba Betty může napadat, stejně tak ryby žijící u dna a krevety. Potřebují čistou, okysličenou vodu s dostatkem úkrytů a jemným substrátem. Také pH by mělo být vyšší okolo 7-8,5. Objem nádrže by měl být 50l a více. Krmit je lze mraženým, živým, speciálním krmivem pro raky, nepohrdnou ani rostlinnou složkou. V době svleku potřebují vápník, pojídají skořápky šneků nepohrdnou ani sépiovou kostí. 
Odchov je možný, samička nosí vajíčka na těle, kdy se po zhruba 30ti dnech líhnou malí ráčci. Pokud jsou dobře krmeni, tak lze odchovat malé ráčky ve společné nádrži. 
 • Pohlavní znaky: Samci jsou barevnější a mají větší klepeta.
 • Odchov: Poměrně snadný, samička nosí vajíčka po těle. Po 30ti dnech se líhnou malí ráčci.
 • Nádrž: Nádž s jemným pískem, úkryty, rostlinami. Preferují dobře okysličenou vodu. Jsou citliví na znečištění vody a na vyšší koncentraci dusíkatých látek. Důležitá je tedy čistá voda a dobrá filtrace. 
 • Potrava: Všežravci

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost1-2cm
Max. velikost3-5cm
ChováníČilé, aktivní
Min. velikost nádrže50l
BiotopStřední Amerika
ChovMožný
Dop. počet rybmenší skupinka 4-8 kusů
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH7,5-8,5
Věk2-3 roky
PohlavíSamci jsou barevní, samice jsou nevýrazné, plnější v bříšku
Vhodný typ nádržeBiotopní
TříděníRaci

Akvarijní živočichové