Krunýřovec sp. - Ancistrus sp. Expand

Krunýřovka Thomsonova - Chaetostoma thomsoni


6062

Nové

Chaetostoma thomasi -  atraktivní a užitečná ryba vhodná pro společenské akvárium, požírá řasy.

Více podrobností

Skladem

189 Kč

s DPH

Popis

Název ryby: Krunýřovka Thomsonova - Chaetostoma thomsoni

Popis: Chaetostoma thomsoni, známá také jako Krunýřovka Thomsonova, je fascinující druh ryby. Své jméno získala díky charakteristickým přísavným ústům, které rybě pomáhají při čištění skla a povrchů v akváriu. Tato ryba je ceněna nejen pro svůj vzhled, ale také pro svou užitečnost při udržování čistého prostředí v akváriu. Je to jeden z nejlepších požíračů řas.

Charakteristika: Krunýřovka Thomsonova dosahuje délky obvykle mezi 10 a 15 centimetry. Jejich tělo je pokryto charakteristickými drobnými skvrnami, které dodávají rybě elegantní vzhled. Jsou aktivními rybami, které se často pohybují po povrchu skla, sbírají potravu a čistí povrchy.

Chov a péče: Tato ryba je obecně nenáročná na péči, ale vyžaduje čisté a dobře udržované prostředí v akváriu. Doporučuje se poskytnout jim dostatek úkrytů a prostoru pro prozkoumávání. Jsou to mírumilovné ryby, které jsou kompatibilní s většinou druhů ryb vhodných pro společenské akvária.

Potrava: Chaetostoma thomsoni jsou všežravci, kteří přijímají různé typy potravy, včetně vločkového krmiva, granulí, živých a mražených potravin. Jsou známí svou schopností čistit povrchy akvária od řas a jiných organických zbytků.

Vhodné prostředí: Pro optimální pohodu Krunýřovky Thomsonovi je důležité udržovat teplotu vody mezi 22-26°C a pH mezi 6,5-7,5. Poskytnutí dostatečného prostoru k pohybu a úkrytům je klíčové pro jejich spokojenost.

Upozornění: Při výběru společníků pro Chaetostoma thomsoni je důležité zohlednit jejich klidnou povahu a mírumilovný charakter. Vyvarujte se společníkům, kteří by mohli rybu ohrožovat.

Závěr: Chaetostoma thomsoni je skvělou volbou pro majitele akvárií, kteří hledají atraktivní a užitečnou rybu pro své společenské akvárium. S jejich přítomností přinese do vašeho akvária nejen krásu, ale také funkčnost a udržování čistého prostředí.

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
  • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
  • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
  • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
  • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

  • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
  • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

  • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
  • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost2-3 cm
Max. velikost15 cm
ChováníMírumilovné
Min. velikost nádrže100l
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 10 let
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníKrunýřovci

Akvarijní živočichové