Nové Závojnatka čínská - Carassius auratus auratus var. bicaudatus Expand

Závojnatka čínská - Carassius auratus auratus var. bicaudatus


0127

Nové

Závojnatka čínská je menší akvarijní a jezírková ryba, která existuje v mnoha barevných variacích. Aktuálně dostupné barevné varianty závojnatek: oranžová, bílá, oranžovo-bílá.

Více podrobností

Skladem

99 Kč

s DPH

Popis

Závojnatky patří mezí zavalité, drobné ryby, které jsou vhodné do venkovních jezírek a nádrží. Ve větších jezírkách je možné chovat až desítky kusů. Jen je třeba brát v potaz, že venku zimu nepřežíjí. Jsou oblíbené i do akvárií, ideální je jednodruhová nádrž s dobrou filtrací a studenější vodou.
 • Pohlavní znaky: Samička je zavalitější, hlavně v období tření, kdy je zaplněna jikrami, u samečka se projevuje v období tření třecí vyrážka na skřelích a na hlavě (bílé tečky připomínající krupičku).
 • Odchov: Možný
 • Nádrž: Nádrž s tvrdými, dobře zakořeněnými rostlinami. Měkké dno a volný prostor pro plavání. Může být ve společenské nádrži s ostatními studenovodními rybami. Lépe ale v jednodruhové nádrži. Na 200l 4-6 kusů max. Hodně znečišťují vodu, proto je třeba pravidelná výměna vody a kvalitní filtrace. Pozor na přerybnění a překrmování.
 • Potrava: Všežravec, důležitou roli hraje rostlinná složka
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuAsie
Náročnostnenáročná
Teplota (°C)4 – 25 °C
Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost4-6 cm
ChováníMírumilovné
Min. velikost nádrže100l
ChovMožný
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 10 let
Vhodný typ nádržeBiotopní
TříděníJezírkové ryby

Akvarijní živočichové