Bioactive filter medium Expand

Bioactive filter medium

Rataj Rataj

8594057621100


791

Nové

Bioaktivní zeolitové granule přírodního původu

Více podrobností

Skladem

129 Kč

s DPH

Popis

Vnitřní poréznost granulí mnohonásobně násobí aktivní plochu filtračního média a poskytují ideální prostředí pro osídlení prospěšnými bakteriemi. Granule kladou minimální odpor protékající vodě a zaručují vysokou výkonnost filtrace.

  • Zeolit zachytí mechanické nečistoty (viditelné nečistoty ), absorbuje znečisťující látky díky extrémně velké ploše minerálu a zároveň chemicky očišťuje vodu.
  • Substrát má iontově výměnou schopnost. Váže amonium NH4 + a místo něj uvolňuje užitečné kationy draslík K+,Hořčík Mg+ a Vápník Ca+. Kromě toho na sebe váže i organické nečistoty. Zeolit tak skvěle působí proti řasám.
  • Vnitřní pórovitost zeolitu zaručuje prostor pro osídlení bakterie. Prospěšné bakterie zaručují biologickou filtraci, která je základním předpokladem optimálního fungování akvária
  • Biologická filtrace - Bakterie rozkládají výměšky ryb, odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusík, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Pokud ovšem bakterie nefungují dostatečně, hromadí se v akváriu  organické látky. Jejich zvýšený výskyt se projeví  zakalenou vodou a hlavně zvýšeným výskytem řas. Často stoupá i hladina nitritů, které dusí ryby a pronikavě snižují jejich imunitu. 
  • Použití: Granule před použitím propláchněte v teplé vodě. K optimální funkci filtrační náplně je zapotřebí asi 2-3 týdnů. Během této doby jsou granule osídleny bakteriemi a začnou plnit svoji bioaktivní funkci. Při znečištění granule properete v nádobě s odstátou vodovodní vodou a znovu použijte. Čerstvá voda s chlorem by narušila bakteriální kolonie!


Filtrace