Karel Rataj

Majitel a syn zakladatele firmy Karla Rataje, Karel Rataj ml. se do chodu firmy zapojil v r.1991 po ukončení Zemědělské univerzity v Brně. Ze začátku se zabýval hlavně poznatky z výživy a ekologie vodních rostlin a chemismu vody. Tyto zkušenosti zhodnotil při vývoji řady preparátů pro akvaristiku a optimalizaci pěstování vodních rostlin. Firemní nabídku  dále rozšířil o veškerý sortiment pro akvaristiku - akvária, akvarijní komplety, osvětlení, filtraci, CO2 techniku, substráty, dekorace, chemii, pomůcky na úpravu akvária a krmiva pro ryby. Nyní zastává funkci hlavního manažera firmy, realizuje politiku společnosti a vytváří návrhy a realizace akvárií na zakázku.
Plní také funkci manažera kamenné prodejny Akvazoo Rataj, kde kromě řízení prodejny poskytuje odborné poradenství a servis zákazníkům.
K jeho zájmům patří hlavně příroda, cestování a cyklistika.

Lenka Ratajová

Absolvovala Matematicko fyzikální fakultu v Olomouci a poté svoji zálibu v počítání uplatnila ve firmě Rataj, Vodní rostliny na pozici hlavní účetní. Kromě účetnictví má na starosti veškerou administrativu a zákaznický servis, kde díky svému příjemnému vystupování a komunikačním dovednostem zastává funkci vedoucí zákaznické podpory. Stará se o to, aby veškeré objednávky a přání klientů byly splněny na 100%.
Lenka je optimistická, přátelská, a díky její pečlivosti a smyslu pro organizaci udržuje vše na firmě v pořádku.
Lenka se zajímá o módu, design, kulturu a ráda se ve volném čase věnuje józe, rodině a kamarádům.

Jan Rataj

Z devatera řemesel, kterým se na firmě věnuje, mu nejvíce času zabere online část našeho podnikání, takže internet je jeho druhý domov (už ho přečetl dvakrát). Ve volném čase projíždí na kole kopce okolo Šumperka, věnuje se četbě, případně s přáteli dělá piva.

Eva Ratajová

Vystudovala magisterský obor Analytické chemie na UP v Olomouci. Ve firmě zodpovídá za úsek chemie, kde má na starosti míchání hnojiv, akvarijních testů a finální kontrolu produktů.
Svoji kreativitu a aktivní přístup uplatňuje na pozici specialista marketingu, kde se podílí na propagaci firmy a zejména kamenného obchodu Akvazoo Rataj.
Mezi její hlavní činnosti patři také prodej a poradenská činnost na kamenné prodejně Akvazoo Rataj a funkce správce obsahu webu, kde se spolupodílí na správě a obsahu webových stránek.
Eva je dynamická, ma organizační, manažerské a motivační schopnosti a svým aktivním přístupem pomáhá při plnění cílů, motivaci týmu a vytváření nových konceptů posunujících firmu vpřed.
Jejím hlavním koníčkem je cestování s batohem na zádech, poznávání cizích kultur, jazyky.

Jana Teidlová

Hlavní mistrová, která má na starosti produkci a expedici rostlin. Zodpovídá za celkový průběh a organizaci práce ve skleníku. Její další klíčovou rolí je kontrola kvality rostlin. Specializuje se také na výživu rostlin, pravidelně se vzdělává v oboru a poznatky využívá v praxi.
Má za sebou dlouholeté zkušenosti, vystudovala Zahradnickou školu v Zábřehu a v oboru se pohybuje již 22 let.
Jana je přísná, ale férová mistrová, která dokáže za všech situací zachovat chladnou hlavu a drží tým pohromadě. Má osobitý styl humoru, kterým vylepšuje náladu na palubě.
Ve volném čase se věnuje své rodině, kamarádům, ráda vyráží do přírody, cestuje. Hraje také na klavír a ráda skládá básně.

Boženka Zatloukalová

Uplatňuje své vůdčí schopnosti a manuální zručnost na pozici vedoucího skladu. Má na starosti naskladňování zboží a přípravu zboží k expedici. Organizuje pracovní proces ve skladu, aby zboží bylo vyexpedováno co nejrychleji a nejefektivněji. Odpovídá také za úsek produkce chemie a přípravků pro akvaristiku, kde uplatňuje svojí manuální zručnost, pečlivost a rychlost. 
Ve firmě pracuje od r.2003 , svoji milou, komunikativní a nekonfliktní povahou drží celý tým pohromadě a je na ní spolehnutí za všech okolností. 
Boženka je vyučená cukrářka, takže ve volném čase se ráda věnuje pečení. Ráda  také vyráží na kolo do okolních kopců nebo na romantickou projížďku veteránem.

Ludmila Polnerová

Lidka se již od dětství zajímala o přírodu, zejména o rostliny, a proto její cesta vedla ke studiu Zahradnické školy v Zábřehu. Po ukončení školy nastoupila do firmy Rataj, Vodní rostliny, kde se za léta praxe stala odborníkem na rostliny na slovo vzatým. Své znalosti uplatňuje zejména v péči o úsek kryptokoryn a echinodorů. Podílí se také na množení, chystání a expedici rostlin a v neposlední řadě pracuje na kamenné prodejně Akvazoo Rataj, kde poskytuje odborné poradenství a servis zákazníkům.
Lidka je komunikativní, ochotná a chodící zásobárna vědomostí, která se ve své práci opravdu našla.
Ve volném čase se zajímá o přírodu, myslivost a ráda vaří staročeskou kuchyni.
Dáša Kršňáková
Dáša je milá, usměvavá a vždy dobře naladěná a díky tomu již několik let pracuje na pozici operátor klientského centra, kde řeší dotazy a přání zákazníků. Svou pečlivost uplatňuje na pozici administrativního pracovníka a stará se o veškerou evidenci a příjem zboží.
Ve skleníku se specializuje na úsek s echinodory, kde má na starosti množení, chystání a expedici rostlin.
K jejím zálibám patří badminton, moderní tanec a aerobik.
Martina Kašíková
Martina nastoupila na firmu poměrně nedávno, a i když ji zpočátku vyděsily desítky druhů rostlin, které se musela naučit nazpamět, nenechala se odradit a dnes patří k nejrychlejším pracovníkům. Martina má na starosti množení, chystání a expedici rostlin.
Martina je pozitivní, přátelská a stala se nepostradatelným členem týmu.
Ve volném čase se věnuje hlavně svým čtyřem dětem. Také ráda chodí na výlety do přírody, aktivně se věnuje tanci a zahradničení.
Roman Šebek
Nejmladší člen týmu Roman, je zodpovědný za optimální chod procesů na firmě, má na starosti kontrolu skleníků a dbá na správnou činnost hydroponického systému. Zároveň plní funkci technika a dokáže si poradit s každou technickou závadou. Protože Roman je vášnivý akvarista, zapojil se i do provozu na kamenné prodejně Akvazoo Rataj, kde kromě pravidelné údržby poskytuje také odborné poradenství a servis zákazníkům.
Roman je klidný, vyrovnaný, rád se učí novým věcem a to zejména v oblasti akvaristiky.
Mezi jeho koníčky patří rybaření, akvaristika, potápění a plavání.
Tomáš Pavlů

Zastává pozici obchodního zástupce, má na starosti distribuci produktů, profesionální propagaci a prezentaci produktů, udržování a rozvíjení kontaktů se stávajícími zákazníky a získávání nových zákazníků, pravidelný reporting obchodních vztahů.
Tomáš má osobitý styl humoru a rád na ostatní spolupracovníky vymýšlí nejrůznější vtípky.
Ve volném čase se věnuje kitesurfingu a ježdění na snowboardu.
Mirek Kovář
Míra pracuje na firmě již 15 let a vypracoval se na obchodního zástupce pro Česko a Slovensko. Má na starosti distribuci produktů, profesionální propagaci a prezentaci produktů, udržování a rozvíjení kontaktů se stávajícími zákazníky a získávání nových zákazníků, pravidelný reporting obchodních vztahů. Podílí se také na realizaci a údržbě akvárii a v neposlední řadě je specialista přes akvarijní techniku. K tomu všemu navíc prodává na obchodě Akvazoo Rataj.
Míra je vždy vyrovnaný, pozitivně naladěný, má výborné komunikační dovednosti.
Všechen volný čas věnuje rodině a koníčkům, zejména akvaristice, teraristice a péči o bordeauxskou dogu.